Lazer Yazıcı Almaktaki faydalar nelerdir

Lazer Yazıcı Almaktaki faydalar nelerdir

Lazer Yazıcı Almaktaki faydalar artılar

 

1.ci neden

ilk olarak lazer yazıcıya değenirsek Bu cihazlar sıvı madde ile çalışmadığı için kolay kolay donmaz kurumaz ve bozulmaz almanızda sebep birinci neden.

2 ci neden

Eğer Yazıcı Almaya karar verdiyseniz ama çok fazla lazım olmuyor arada sırada çok çıktı almıyorum işim düştüğünde çıktı oluyorum yılda Belki 100 sayfayı geçmeyecek diyorsanız almanız da 2 neden
 

3 ci neden 

lazer printer inkjet printer e göre enerji tüketimi fazladır 
Nedeni ise ısıtarak toneri kağıda yapıştırmasından dolayıdır
Eğer uzun süreli kullanım yapmıyorsanız ayda 100 sayfa 200 sayfa           
gibi çıktılar alıyorsanız çok yakmasının bir önemi de yoktur.
 
 

Genel olarak bakarsak

 arkadaşlar yoğun kullanım yoksa ve dediğim gibi çok fazla bir çıktı almıyorsanız lazer yazıcı almanız da ki en büyük nedenlerden 3'ünü sizlere söylemiş oldum Tabii ki zevkinize ve tarzınıza göre veya yapacağınız işe göre bu yazıcının özellikleri de mevcuttur Eğer yine aynı oranlarda çıktı alacaksanız ama renkli alacaksanız renkli lazer yazıcı almanızda fayda vardır ama bunu şurada Şunlara dikkat etmeniz gerekir Bir toner maliyeti iki ürünün maliyeti aldığınız toner kaç sayfa baskı alacağınız muadili varsa muadili nin piyasada olup olmadığını öğrenmeniz de fayda olacaktır Bu ürünlerde kolay kolay sorun olmaz .
 
Baskı kalite ve kağıt kullanımı
diyelim ki renkli lazer yazıcı aldınız fotoğraf çıkarmak istiyorsunuz Burada en büyük avantajınız normal a4'e bile fotoğraf bastığınızda gayet iyi bir sonuç verecektir 
Eğer ben fotoğraf kağıdı kullanayım veya kalın gramajlı Kağıt kullanıyor diyorsanız yanlış yaparsınız Çünkü bu yazılar bu işlemleri yapmaz ama şunu yapabilirsiniz .
A4 normal düz kağıdın biraz daha gramajını alıp yine fotoğraf basarak iyi bir sonuç elde edebilirsiniz yine fotoğraf kalitesinde olacaktır da unutmayın en güzel avantajı ise bastığınız baskının kolay kolay solmamasıdır 
Pfosyonel foto baskı inkjetlere göre yine de çok fazla Detay aramamak lazım Çünkü lazer yazıcılarda çok fazla Detay bulamazsınız Eğer çok Detay ararsanız da Cihazın fiyatı ve toner fiyatı bütçenizi aşacaktır.
Yani şöyle sevmem gerekirse ben bu Yazıcı alayım fotoğraf baskı yapayım ve satayım ve fotoğraf çekeyim fotoğraf baskıları mı alayım diyorsanız bu sizi üzecektir.
 
 
 
 
SON 
son olarak arkadaşlar lazer yazıcılar İNKJETler gibi olmadığını bilmenizde fayda vardır Ben Elimden geldikçe sizlere Kısa yollardan anlatmaya çalıştım Yazıcı alırken çokça araştırmanızda her zaman fayda vardır zarar yoktur umarım Yazım ve bu videomda sizlere faydalı olmuştur.
 Videomu beğenerek  Ve paylaşarak bana destek verebilirsiniz.
 kanalıma abone olursanız da yeni videolardan haberdar olabilirsiniz. bir başka Video da bir başka sorun da görüşmek umuduyla Hoşçakalın.
 
 
 

Konusan Servis Sayfalarımız

Facebook         Facebook​           Facebook          Facebook         Facebook

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ