WHATSAPP

TP-LINK TD Serisi Modem Kurulumu

TP-LINK TD Serisi Modem Kurulumu

TP-LINK TD Serisi Modem Kurulumu

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın klavyeden enter’a basın.

tplink-setup-image108.png

2. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre alanlarına küçük harfler ile “admin” – “admin” yazarak “Login” butonuna tıklayın.

NOT: Modem TTnet’ten (Türk Telekom) alınmış işe şifre kısmına küçük harf ile “ttnet” kabul etmez ise “turktelekom” yazın.

tplink-setup-image110.png 

3. Açılan sayfanın sol tarafındaki menü listesinden ‘Quick Setup’ sekmesine tıklayın ve gelen sayfada ‘Next’ butonuna basarak sonra gelen ‘Quick Setup-Operation Mode’  sayfasında, ‘Choose Operation Mode’ bölümünde ‘ADSL Modem Router Mode’ seçeneğini seçin ve sonra ‘Next’ butonuna tıklayın.

tplink-setup-image112.png

4. Gelen sayfada PPP Username kısmına TurkNet’in size gönderdiği kullanıcı adınızı ve PPP Password bölümüne ise yine TurkNet tarafınızdan size sağlanan şifrenizi girin ve “Next” Butonu tıklayın.

tplink-setup-image114.png

5. Gelen sayfada WAN (Wireless Network Name / Kablosuz Ağ Adı) bölümüne Türkçe karakter ve boşluk içermeden dilediğiniz kablosuz ağ adını girin. Buraya girdiğiniz ad, kablosuz cihazlarda ağınızın nasıl gözükeceğini belirler, böylece kolayca kendi ağınızı bulabilirsiniz.

‘Password’ bölümüne ise en az 8en fazla 64 karakterden oluşan Türkçe karakter ve boşluk içermeyen bir kablosuz ağ şifresi girin. Ağ güvenliğiniz için şifrenizde büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonlarını bir arada kullanmanızı ve zor bir şifre seçmenizi öneririz.

tplink-setup-image116.png

6. “Next” dedikten sonra karşınıza gelen sayfada yapmış olduğunuz ayarların ve girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Bilgilerinizin ve ayarlarınızın doğruluğunu teyit ettikten sonra ‘Save’ butonuna tıklayın. Modem ayarlarınızı tamamladınız.

tplink-setup-image118.png

 

 

tp link modem,
tp link modem router,
tp link modem login,
tp link modem ip,
tp link modem lights,
tp link modem setup,
tp link modem password,
tp link modem reset,
tplink modem arayüz,
tp link modem access,
tp link modem admin,
tp link modem adsl,
tp link modem ayarları,
configure a tp link modem,

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ