WHATSAPP

İnternet çöktü Mü ? GSM şirketlerinden sosyal medya açıklaması

İnternet çöktü Mü ? GSM şirketlerinden sosyal medya açıklaması

 

Twitter, WhatsApp ve Instagram neden açılmıyor,

Son Dakika Haberi: İnternet bugün neden yavaş, ne zaman 

İnternet çöktü: GSM şirketlerinden sosyal medya açıklaması

Dün gece saatlerinden bu yana internette sorun yaşanırken sosyal medya uygulamalarına da erişim sağlanamıyor. Twitter, İnstagram ve Facebook sorunları ile ilgili GSM operatörlerinden açıklama geldi.

Dün gece başlayan ve halen devam eden twitter, facebook, instagram gibi sosyal medya platformlarına erişim sorunuyla ilgili GSM operatörlerinden açıklama geldi. Türk Telekom, müşterilerine otomatik sesli yanıt ile cevap verirken Turkcell'in çağrı merkezine ise "Sorun var, araştırıyoruz" dedi.

 

TÜRK TELEKOM'DAN OTOMATİK SES MESAJIYLA YANIT: ARALIKLARLA KONTROL EDİNİZ

Türk Telekom'un 444 5 444 numaralı iletişim merkezine yapılan aramalar da şu mesajla açılıyor: "Değerli müşterimiz, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya kanallarına erişimde kesintiler yaşanabilmektedir. Aralıklarla bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkürler."

 

TURKCELL: SORUN VAR, ARAŞTIRIYORUZ

Turkcell'in çağrı merkezine yaptığımız aramada da sosyal ağlara erişimde yaşanan sorunun Türkiye genelinde yaşanan bir durum olduğu ve araştırıldığı ifade edildi.

 

TWİTTER NEDEN AÇILMIYOR?

Twitter'a yönelik herhangi bir erişim engeli bulunmazken, yaşanan sorunun ilk belirlemelere göre Türkiye'deki yoğun ve aniden artan kullanım trafiğinden kaynaklandığı gözlendi.

İnternet erişim sorunlarını analiz eden bir diğer kuruluş olan NetBlocks da Türkiye'deki kullanıcıların yaşadığı Twitter erişim sorununu doğruladı.

Kuruluş tarafından yapılan açıklamada, "Twitter Türkiye genelinde Türk Telekom kullanıcıları için yerel saatle 23:30'dan itibaren kullanılamaz hala geldi" denildi.

 

SOSYAL MEDYA UYARISI

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan'dan 'sosyal medya' uyarısı...

Sayan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 

"Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz.
Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmî açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli. Aziz Milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'miz tarafından başlatıldı.
Yapılan tespitler adli merciler ile paylaşılarak yasal süreç başlatıldı. Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor.
Rabbim, Kahraman Ordumuzun yardımcısı olsun."

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ